OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ (16.06.2019)

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej.
 2. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 3. Również w dniu dzisiejszym Święto Gminy Niemce. Szczegóły imprezy na plakacie w gablocie przed kościołem.
 4. W najbliższą środę (19 czerwca) zakończenie roku szkolnego. Msze święte będą w następującym porządku: godz. 8.00 klasy "0" do klasy VII i szkoła w Rudce, zaś o godz. 9.00 klasy VIII i klasy III gimnazjum. Prosimy rodziców, aby dopilnowali by dzieci i młodzież szkolna byli u spowiedzi i na Mszy św. kończącej Rok Szkolny. Dzieci i młodzież zapraszamy na spowiedź w poniedziałek i wtorek od godz. 17.00.
 5. W czwartek (20 czerwca) Uroczystość Bożego Ciała. Jak co roku z naszego kościoła wyruszy Procesja Eucharystyczna na ul. Centralną do 4 ołtarzy. Msze św. tego dnia o godz. 8.00, 9.30, 11.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 9.30 wyruszy Procesja. Prosimy o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało. Zapraszamy dziewczęta z klas III i IV oraz inne chętne dziewczynki do sypania kwiatków. Chłopców zapraszamy do niesienia różańca. Dzieci niech ubiorą się w stroje komunijne. Prosimy, aby posprzątać ulicę Centralną, udekorujmy również nasze domy na trasie procesji. Zapraszamy poczty sztandarowe Szkół i Straży. Przy ołtarzach śpiew będzie wykonywał nasz Chór Parafilany. W uroczystości Bożego Ciała i procesji weźmie udział również Orkiestra Gminy Niemce "Brass Band" działająca przy szkole podstawowej w Niemcach. Prosimy też, aby Kółka Różańcowe zorganizowały się do niesienia feretronów, mężczyzn zaś prosimy o pomoc w niesieniu chorągwi. Róże Różańcowe Rodziców i młodzież zapraszamy do niesienia szarf przy chorągwiach. Niech nasz udział w Procesji będzie publicznym wyznaniem wiary w obecność Chrystusa w naszym życiu, a udział we Mszy Świętej i przyjęcie Komunii Św. postawą pobożności i przynależności do wspólnoty Kościoła.
 6. Prosimy, aby w tym tygodniu posprzątać groby na cmentarzu. Po przyszłej niedzieli wywieziemy śmieci. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na ten cel.
 7. W dniu wczorajszym (16.06.2019) grupa ministrantów z naszej Parafii uczestniczyła w Archidiecezjalnej Pielgrzymce Ministrantów i Lektorów do Wąwolnicy.
 8. W dniu dzisiejszym ostatnie poświęcenie pól: godz. 16.00 - Stacja i ul. Willowa.
 9. W poniedziałek 24 czerwca, w Uroczystośc Św. Jana Chrzciciela, o godz. 10.00 odprawimy Msze św. zbiorową za zamrłych Janów i Janiny. Naszych bliskich zmarłych noszących te imiona możemy zgłaszać w kancelarii lub zakrystii.
 10. Prosimy, aby młodzież z klas VIII i III gimnazjum odebrała indeksy z wpisanymi stopniami z religii i bierzmowaniem. Są one niezbędne do szkół ponadpodstawowych. 
 11. Informujemy, że w przyszłym roku szkolnym Pierwsza Komunia dzieci odbędzie się w następujących terminach: klasy A i B - 10 maja 2020r. godz. 9.30; klasa C i Rudka Kozłowiecka - 24 maja 2020r. godz. 9.30.
 12. Trwa miesiąc czerwiec. Zapraszamy na Msze święte i Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dni powszednie nabożeństwa po Mszy o godz. 18.00. W niedzielę przed mszą wieczorową o godz. 17.30.
 13. Dziękujemy wiernym z ul. Centralnej prawa strona za posprzątanie kościoła i iłożenie kwiatów. Na ten tydzień do sprzątania naszej świątyni zapraszamy kolejną grupę parafian.
 14. Wszystkim wiernym życzymy wielu łask Bożych i pobożnego udziału w Procesji Bożego Ciała.