OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I NIEDZIELA ADWENTU (29.11.2020)

1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej.
  2. Dziękujemy wiernym z dzielnicy Zalesie za posprzątanie kościoła, za kwiaty do ołtarzy i ofiarę na kościół. Na kolejny tydzień do sprzątania naszej świątyni zapraszamy czwartą grupę mieszkańców dzielnicy Zalesie.
  3. Prosimy, aby przestrzegać przychodzenia w maseczkach na Msze Święte oraz o zachowanie przepisowej odległości. W związku z tym, że znaleźliśmy się w czerwonej strefie obostrzeń sanitarnych w naszym kościele we Mszach Świętych i innych liturgiach, jednocześnie może uczestniczyć tylko 33 osoby.
  4. Bóg zapłać za składane ofiary na funkcjonowanie parafii.
  5. Poświęcony opłatek od parafii, wyjątkowo w tym roku, nie będzie roznoszony po domach ze względu na pandemię. Zapraszamy wszystkich Parafian aby odbierać opłatek w Parafii po Mszach Świętych w niedzielę i w ciągu tygodnia, czy to po Mszach porannych czy wieczorowych, lub w kancelarii parafialnej. Ofiary opłatkowe, które wierni złożą będą przeznaczone na utrzymanie funkcjonowania Parafii oraz ogrzewanie kościoła.
  6. Są już dostępne Kalendarze Maryjne na rok 2021.
  7. Rozpoczęliśmy adwent - czas czas radosnego oczekiwania z wiarą na Boże Narodzenie. Przez cały adwent zapraszamy od poniedziałku do soboty na roraty o godzinie 7:00.
  8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach z zachowaniem przepisów sanitarno-epidemicznych. Ze względu na epidemię nie będą nam pomagać w spowiedzi księża z sąsiednich parafii. Prosimy wiernych aby przez cały adwent korzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Spowiedź jesz przed każdą Mszą Świętą, a w niedzielę także w trakcie Mszy Świętych.
  9. Od wtorku będą do nabycia świece - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  10. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca, a w przyszłą niedzielę po sumie zmiana tajemnic w kółkach różańcowych.
  11. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Stanisława Włodarczyka, śp. Janiny Zalewkskiej, śp. Teresy Wójtowicz, śp. Wiesławy Bodziak, a w czwartek o godzinie 13:00 będzie pogrzeb śp. Józefa Stępniaka. Pamiętajmy o naszych zmarłych w modlitwie.
  12. Wszystkim wiernym życzymy wielu łask Bożych, zdrowia i Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu.