OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA ADWENTU (09.12.2018)

1. Rozpoczynamy dziś parafialne Rekolekcje Adwentowe przygotowujące Nas do duchowego i religijnego przeżycia nadchodzących Świąt Narodzenia Pańskiego. Naszym duchowym przewodnikiem w tych dniach będzie Ks. Prof. Andrzej Rogalski. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w Rekolekcjach i skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Niech nasz udział we mszach świętych i naukach rekolekcyjnych będzie umocnieniem wiary, chrzescijańskiej nadziei i miłości, a Sakrament Pokuty i Pojednania oczyści nas z grzechów. Poniedziałek i wtorek będą dniami spowiedzi. Rodziców prosimy, aby zadbali by dzieci i młodzież wzięli udział w rekolekcjach i przystąpili do sakramentu pokuty.
  2. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. Do nabycia tygodnik Niedziela oraz Gość Niedzielny.
  3. Przed kościołem możemy nabyć świece CARITAS wspierając Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do nabycia tych świec na stół Wigijlijny. Jest to nasz dar dla potrzebujących. Świeca ta przypomina nam, że mamy wrażliwe serce i praktyczną miłość - Caritas - miłosierną wobec drugiego człowieka.
  4. Do nabycia jest również Pismo Święte, Starego i Nowego Testamentu.
  5. Zachęcamy wiernych do udziału w mszach św. roratnich, w dni powszednie o godz. 17.00.
  6. W przyszłą niedzielę 16 grudnia w naszej parafii będziemy gościć Kustosza Sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej, ks. kan. Andrzeja Sternika, który będzie głosił Słowo Boże. Obecnie w Sankturium prowadzone są prace konserwatorskie. Ks. Andrzej będzie nas prosił o modlitwę oraz wsparcie materialne. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na ten cel. Zechciejmy wesprzeć modlitwą i ofiarą Sankturaium Matki Bożej na Górze Chełmskiej.
  7. Odwiedziny chorych w najbliższą środę od godz. 10.00.
  8. Dziękujemy pierwszej grupie z Zalesia za przygotowanie kościoła do dzisiejszej niedzieli. Na ten tydzień zapraszamy kolejną grupę parafian.