Letnie Koncerty Kameralne

Już od kilku lat, zwykle w dniu św. Piotra i Pawła, gdy parafia przeżywa uroczystości odpustowe, organizowane są staraniem księdza proboszcza, Letnie Koncerty Kameralne. Do tej pory udało się księdzu kanonikowi  zaprosić artystów tego formatu, co chociażby Jerzy Zelnik, Krzysztof Kolberger, Anna Seniuk, Włodzimierz Matuszak czy Grażyna Barszczewska.

   Słowo mówione przeplatane jest wspaniałą muzyką wykonywaną przez towarzyszących aktorom artystów muzyków na różnych instrumentach. Goście koncertów podziwiali już znakomite wykonania słynnych dzieł światowej muzyki na zabytkowych organach kościoła w Niemcach, na fletni pana, skrzypcach, flecie, czy gitarze, a także śpiewane przez znanych wokalistów i zespoły muzyczne.
    Artyści zwykle prezentują przygotowany wcześniej program, z którym odbywają tournee po kraju, albo repertuar specjalnie ułożony na tę okazję. Przeważnie są to wiersze lub fragmenty prozy twórców związanych z Kościołem, czy mówiące o ważnych chwilach z historii naszej Ojczyzny. Mieliśmy już okazję m. in. usłyszeć poezję papieża Jana Pawła II oraz teksty jego pism i homilii skierowanych do Polaków w czasie pielgrzymek do Ojczyzny.
Koncerty są całkowicie darmowe i każdy, kto zechce wybrać się do Niemiec w czasie odpustu św. Piotra i Pawła, może przeżyć dodatkowo niezapomnianą ucztę duchową, obcując z prawdziwą sztuką na najwyższym poziomie. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tej tradycyjnej już i bardzo atrakcyjnej imprezie, która jest swoistym ewenementem w życiu duchowym i kulturalnym naszych parafii.
Dziękujemy serdecznie księdzu kanonikowi, że zechciał sprawić nam tak wspaniałą i niecodzienną okazję do obcowania ze sztuką!