Mikołaj w naszej parafii

Dzień 06 grudnia jest wyjątkowym dniem dla wszystkich dzieci. Jest to dzień św. Mikołaj, czyli dzień otrzymywania i robienia prezentów. Niestety nie wszyscy w tym wyjątkowym dniu otrzymują upominki. Aby temu zaradzić już po raz piąty z inicjatywy Szkolnych Kół Wolontariatu w Zespole Szkół i w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach jak również Szkolnego Koła Caritas w szkole w Rudce Kozłowieckiej zorganizowano akcje "Podziel się z kolegą". Celem akcji była zbiórka słodyczy i zabawek, które przynosili uczniowie tych szkół. Dary zbierano również do specjalnie przygotowanych koszy w niektórych sklepach na terenie Niemiec. Do akcji włączyli się także sponsorzy. Z zebranych darów młodzież przygotowała  45 paczek ze słodyczami i zabawkami dla dzieci. W niedzielę 06.12.2008 po Mszy św. o godz. 15.00 św. Mikołaj, który przybył do naszej parafii rozdawał przygotowane prezenty. Wszystkim uczniom, którzy "podzielili się z kolega" jak i sponsorom w imieniu obdarowanych dzieci dziękujemy. Bóg zapłać za Wasz dar serca i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka.

  • PICT0003
  • PICT0004
  • PICT0005
  • PICT0006
  • PICT0007
  • PICT0008