Aktualności

Informacje dla Pielgrzymów

Informacje dla osób wybierających się na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę:

Proszę aby osoby zapisane na pielgrzymkę zapoznały się z informacjami zamieszczonymi poniżej:

Osoby z Niemiec mogą wsiąść na przystanku (kierunek Lubartów-> Lublin) na przeciwko Pol-Skone (przy drodze na Zalesie) o godzinie 2:45 (bo może uda się wyjechać wcześniej z Lubartowa). Te osoby, które chciały by z tego skorzystać proszone są o wiadomość, bym mógł przygotować listę. Proszę także aby być w pełnej gotowości, bo autokar nie będzie mógł na nikogo czekać – to musi być przeprowadzone sprawnie.

https://goo.gl/maps/8cL3RWtYAvUXbRPk6

14.08.2021 – Sobota

Wyjazd autokaru będzie miał miejsce spod św. Anny w Lubartowie 14.08.2021 o godzinie 2:40. Oznacza to, że najpóźniej o godzinie 2:40 kierowca musi już ruszać w trasę, dlatego o godzinie 2:20 będziemy zajmować miejsca w autokarach (tak, liczba mnoga wskazuje na to, że będą aż 2 autokary). W związku z tym, że kierowcy muszą mieć 9 godzinną przerwę po tak długiej trasie wyjazd z Częstochowy planowany jest na ok 16:00/16:30. Oznacza to, że najprawdopodobniej będziemy mieli w Częstochowie chwilę wolnego. Oznacza to też, że wrócimy trochę później niż wstępnie planowaliśmy, ale ufam, że jeszcze przed północą.

Przydatne informacje:

W tym roku hasłem pielgrzymki jest “Eucharystia – prawdziwe życie”. Konferencje przygotowane na tegoroczną pielgrzymkę będą wprowadzały nas w tajemnicę Eucharystii. W trakcie pielgrzymki wysłuchamy tylko konferencji na dany dzień, ale nic nie stoi na przeszkodzie by na stronie internetowej pielgrzymki (www.pielgrzymka.lublin.pl) odnaleźć konferencje z innych dni i także ich wysłuchać (multimedia-> konferencje). Aktualnie są tam jeszcze konferencje z zeszłego roku. W latach ubiegłych były dodawane konferencje każdego dnia na dany dzień – dzięki temu także ci, którzy łączyli się duchowo z pielgrzymką mogli zaczerpnąć z duchowości pielgrzymkowej.


W tym roku nie będzie w pakiecie pielgrzyma “informatorów” – wszystkie informacje znajdziemy na stronie internetowej pielgrzymki. Niesie to ze sobą utrudnienie przy śpiewie – informator zawierał wiele przydatnych tekstów, choćby “Godzinki” – warto więc wziąć ze sobą jakiś mały śpiewnik.

Proszę także pamiętać aby zabrać ze sobą:
– Wygodne buty (Zaleca się aby nie były nowe, a przynajmniej aby były na tyle sprawdzone, by w czasie dłuższej trasy nie poobcierały. Wygoda przede wszystkim, modę czy estetykę zostawmy na później – na pielgrzymce nawet na połączenie sandałów ze skarpetkami nikt się nie krzywi)

– Płaszcz przeciwdeszczowy (wyruszając nie jesteśmy w stanie sprawdzić jaka pogoda czeka nas na miejscu, płaszcz zawsze możemy zostawić w autokarze jeśli się okaże że klimat bardziej przypomina saharę… Nie bierzemy parasolek! Idąc w grupie jest to śmiercionośne narzędzie, które dodatkowo chroniąc nas, wlewa wodę za kołnierz innym pielgrzymom).

– Prowiant na cały dzień. Koniecznie pamiętać proszę o czymś do picia.- Maseczkę (maseczek będziemy używać gdy będziemy się mieszać z innymi)

– Różaniec (będziemy w drodze – zapewne w autokarze – odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz Różaniec – można przygotować intencje do różańca)- Swoją apteczkę (jeśli ktoś przyjmuje jakieś leki niech o nich pamięta, warto też wziąć jakiś plaster, igłę czy spirytus salicylowy)

Możliwość komentowania Informacje dla Pielgrzymów została wyłączona