Niedziela (28.04.2024)

1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
  2. Dziękujemy drugiej grupie wiernych z Zalesia za posprzątanie kościoła,
    kwiaty do ołtarzy i ofiarę na kościół ( 540 ).
    Na kolejny tydzień do sprzątania zapraszamy trzecią grupę wiernych z Zalesia.
  3. W gablocie ogłoszeń są plakaty pielgrzymek oraz wakacyjnych wyjazdów wypoczynkowych dla dzieci i młodzieży – organizowanych przez Akcję Katolicką naszej parafii.
  4. Dziś o godzinie 17:30 comiesięczne nabożeństwo do św. Ignacego Loyoli a następnie o godzinie 18:00 Msza Święta zbiorowa za jego wstawiennictwem.
  5. Od środy 1 maja zapraszamy na nabożeństwa majowe:
    W dni powszednie po Mszy Świętej o godzinie 18:00,
    W niedziele o godzinie 17:30.
  6. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca
  7. W piątek 3 maja obchodzimy uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – nie będzie więc nabożeństwa z racji I piątku miesiąca.
    Msze Święte w porządku niedzielnym – 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.
    Nabożeństwo majowe zostanie odprawione o godzinie 17:30.
    W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  8. Za tydzień – w niedzielę będziemy gościli w naszej parafii ks. Emila Mazura i młodzież ze Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej które w tym roku odbędzie się od 21-25 sierpnia w Garbowie. Przybliży nam tematykę SMALU a po Mszach będzie zbierał do puszki na organizację wydarzenia. Natomiast nasza młodzież będzie miała możliwość zasięgnąć bliższych informacji od swoich SMALowych rówieśników i wziąć udział w atrakcyjnych konkursach.
  9. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca – po Sumie zmiana tajemnic różańcowych.
  10. W przyszłym tygodniu 8 maja będziemy obchodzić uroczystość Św. Stanisława – Głównego Patrona Polski. Jak co roku w naszej parafii będzie w tym dniu Msza Święta zbiorowa za zmarłych Stanisławów i Stanisławy. Zachęcamy aby w zakrystii lub w kancelarii parafialnej zapisywać bliskich, za których na tej Mszy Świętej będziemy się modlić.
  11. Dziękujemy za ofiary składane na funkcjonowanie parafii oraz na prace remontowe.