Strona Główna

Nowy porządek Mszy Świętych

Po konsultacjach z wiernymi i zebraniu opinii informujemy, że od pierwszej niedzieli września będzie obowiązywał nowy porządek Mszy Świętych niedzielnych. Msze będą sprawowane w następującym porządku:

  • 7:30
  • 9:00
  • 10:30
  • 12:00
  • 18:00. 

Terminy prób przed I Komunią Świętą

  • 11 sierpnia

godz. 19.00 – Klasa 3c (II grupa)

  • 12 sierpnia

godz. 19.00 – Klasa 3c (II grupa)

Wyjazdy wakacyjne - Akcja Katolicka

W imieniu Akcji Katolickiej przekazujemy kilka informacji dotyczących wyjazdów wakacyjnych dla dzieci w roku 2020. Ministerstwo zezwoliło na wyjazdy, należy jednak zachować pewne wytyczne. Zmianie uległa liczba uczestników. Na każdy turnus możemy zabrać tylko 42 osoby. Ponieważ wyjazd do Bułgarii został odwołany rozszerzyliśmy ofertę o jeszcze jeden turnus w góry do Kacwina od 29.07 do 7.08 2020r. Ze względu na odkażanie obiektu wyjazd na I turnus do Kacwina zostanie o jeden dzień przesunięty czyli wyjazd odbędzie się 17.07.2020r. W czasie wyjazdu każdy Rodzic lub opiekun musi wypełnić oświadczenie o stanie zdrowia dziecka. Każdy uczestnik wypoczynku ma być zaopatrzony w maseczkę. Mamy prośbę, aby te osoby, które nie wpłaciły zaliczki potwierdziły chęć wyjazdu tak, aby nie blokować miejsc. Więcej szczegółów u organizatorów. 

Imieniny ks. Proboszcza Mirosława - 2020

W dniu 23 lutego o godz. 9.30 przeżywaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej wielką radość. Był to dzień imienin ks. Proboszcza Mirosława. Z tej okazji przedstawiciele Rady Parafialnej, Akcji Katolickiej, Kółek Różańcowych, Róż Rodziców, Domowego Kościoła, Ministrantów i Oazy złożyli solenizantowi najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, wielu łask, a także opieki Matki Bożej i św. Ignacego – patrona parafii. Oprócz kwiatów, najcenniejszym duchowym darem jaki otrzymał ks. Proboszcz była modlitwa, a przede wszystkim Msza Święta sprawowana w jego intencji.

Galeria

Oferta wyjazdów wakacyjnych - Akcja Katolicka

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wyjazdów wakacyjnych dla dzieci i młodzieży organizowanych przez Parafilany Oddział Akcji Katolickiej. W załącznikach znajdują się szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych wyjazdów jak i wzory dokumnetów.

Zimowisko

W dniach 11.01.-17.01 Akcja Katolicka z naszej parafii zorganizowała wyjazd na zimowisko do Małego Cichego. W wyjeździe uczestniczyło 48 dzieci. Uczestnicy mieli do dyspozycji wyciąg krzesełkowy. W programie były również: koncert w wykonaniu artystów z Ukrainy oraz zwiedzania term w Szaflarach oraz miasto Zakopane.

Galeria

Orkiestra 2020

W uroczystość Objawienia Pańskiego (6 stycznia), w czasie Mszy św. o godz. 9.30 gościliśmy w naszej świątyni Gminną Orkiestrę, która przygotowała oprawę muzyczną liturgii. Orkiestrze towarzyszyła Schola Dziecięca z parafii w Nasutowie. Po zakończonej Eucharystii mogliśmy wysłuchać koncertu kolęd w wykonaniu naszych gości.

Galeria

Jasełka w wykonaniu dzieci 2020

W niedzielę 5 stycznia, po Mszy św. o godz. 9.30 uczniowie klas III ze Szkoły Podstawowej w Niemcach zaprezentowali naszej wspólnocie parafialnej Jasełka. W przygotowanie przedstawienia zaangażowani byli nauczyciele oraz rodzice. Dziękujemy wszystkim za trud włożony w przygotowanie misterium narodzin Zbawiciela.

Galeria

Ankieta

Uprzejmie informuje, że Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Niemcach przygotowuje się do złożenia wniosku o dofinansowanie projektu z środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 (Działanie 7.1 Dziedzictwo kulturowe i naturalne – projekty lokalne).

Projekt obejmuje generalny remont budynku wraz ze zmianą sposobu użytkowania byłej plebanii z przeznaczeniem na cele kulturowe. Należy dodać, że budynek byłej plebanii objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, który już od kilku lat domaga się jego remontu i nie wyraża zgody na ewentualną rozbiórkę obiektu. Na dzień dzisiejszy budynek jest w opłakanym stanie i grozi zawaleniem. Dlatego też postanowiliśmy aplikować o środki unijne i wyremontowany budynek przeznaczyć na ogólnodostępną świetlicę, z której będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy naszej miejscowości. Szacowany koszt inwestycji to 1 319 183,37 zł w tym kwota dotacji z środków unijnych 919 577,94 zł.

Chcielibyśmy także włączyć Państwa w etap planowania przedsięwzięcia. Prosimy więc o wypełnienie anonimowej ankiety dzięki czemu będziemy mogli uzyskać szczegółowe informacje w zakresie preferowanych przez Państwa usług kulturalnych. Wypełnione ankiety w wersji drukowanej możemy składać w kancelarii bądź też możemy ją wypełnić on-line Ankieta

Załączniki
Download this file (Ankieta Parafia Niemce.pdf)Ankieta Parafia Niemce.pdf[ ]379 Kb