Strona Główna

Wakacje z Akcją Katolicą

 obrazekJak co roku AK naszej parafii organizuje wypoczynek letni dla dzieci. Szczegóły w załącznikach: 

 

 


 

SPOTKANIE OPŁATKOWE 2018

p109059314 stycznia po Mszy św. o godz. 17.00 odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe grup parafialnych: Rady Duszpasterskiej, Akcji Katolickiej, Oazy Rodzin i chóru.

Foto relacja

KONCERT KOLĘD SZKOLNEJ ORKIESTRY DĘTEJ W NIEMCACH

7 stycznia Mszę św. o godz. 9.30 uświetniła orkiestra dęta ze Szkoły w Niemcach. Po Mszy św. wszyscy pozostali, by wysłuchać półgodzinnego koncertu kolęd pod dyrekcją Dominika Pytki.

Przez całą niedzielę kazania głosił i zbierał ofiary na rozbudowę kościoła ks. Paweł Staniaszek z par. Pierwomajsk koło Odessy.

Foto relacja

VIII DIECEZJALNY PRZEGLAD JASEŁEK

sam 98948.01.2018 w Szkole Podstawowej w Niemcach odbył się VIII Diecezjalny Przegląd Jasełek i Grup Kolędniczych pod honorowym Patronatem Proboszcza parafii w Niemcach, Lubelskiej Kurator Oświaty, Wójta Gminy Niemce, , Dyrektora Szkoły Podstawowej w Niemcach.

Łącznie wystąpiło 18 zespołów z różnych szkół naszej diecezji w 3 kategoriach 0-3, 4-7 i gimnazjum oraz szkoły średnie.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz symboliczne nagrody rzeczowe

Foto relacja

Czytaj więcej...

XX- LECIE AKCJI KATOLICKIEJ W NIEMCACH I NAGRODA ROKU OD ZARZADU GŁÓWNEGO AK

Od 3 maja 1997 r działa owocnie i nieustannie Akcja Katolicka w naszej parafii, do wspólnoty tej należy obecnie 18 osób, prezesem przez ostatnie trzy kadencje jest katecheta Tadeusz Nowak.  AK organizuje kolonie letnie i zimowe dla dzieci, pielgrzymki do wielu sanktuariów, we współpracy z Dyrekcją Szkoły Podstawowej w Niemcach organizuje Przegląd Jasełek i Grup Kolędniczych, Konkursy Szopek, wydaje "Ignacjański Szlak", oraz każdego roku prowadzi wiele akcji charytatywnych. 

5 stycznia br Zarząd Główny AK przyznał nagrodę roku 2017 za całokształt pracy. Gratulujemy wszystkim członkom i prezesowi naszego Parafialnego Oddziału AK.

Foto relacja

Załączniki
Download this file (Prezentacja POAK w Niemcach.pdf)Prezentacja POAK w Niemcach.pdf[ ]4448 Kb

NOWA RADA DUSZPASTERSKA 2017

p1090568W niedzielę 17 grudnia na Mszy św. o godz. 9.30 nowa Rada Duszpasterska / 19 osób/ złożyła ślubowanie.

Foto relacja

Czytaj więcej...

WIZYTACJA KANONICZNA 2017

sam 9485Co pięć lat w każdej parafii odbywa się kanoniczna wizytacja biskupa. W naszej wspólnocie miała miejsce w niedzielę 10 grudnia.

Ks. Arcybiskup Stanisław Budzik uroczyście powitany przybył o godz. 7.00, po sprawozdaniu ks. Proboszcza , w czasie Mszy św. ks. Arcybiskup wygłosił Słowo Boże, następnie przewodniczył modlitwie brewiarzowej odmawianej z obecnymi kapłanami. Celebrował Msze św. o godz. 9.30 i 11.30, po drugiej Mszy św. Ks. Arcybiskup odwiedził chorą parafiankę i spotkał się z Radą Duszpasterską.

Niedziela wizyty pasterskiej była również dniem rozpoczęcia Rekolekcji Adwentowych.

Foto relacja

ŚWIĘTO PARAFIALNE - ŚW. APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA 2017

still0630 0009429 czerwca o godz 18.00 w uroczystość odpustową św. Apostołów Piotra i Pawła pod przewodnictwem ks. bpa Ryszarda Karpińskiego przeżywaliśmy Święto Parafialne.

Kazania głosił na pozostałych Mszach św. i prowadził procesję ks. dr Paweł Bartoszewski - Prefekt Seminarium Duchownego w Lublinie.

Liturgię Mszy św. uświetnił Zespół Guadalupe, godzinę wcześniej prowdził adorację Uwielbienie z Maryją.

W tym dniu Ks. Proboszcz Krzysztof Galewski obchodził 45 lecie święceń kapłańskich i 25 lecie pracy duszpasterskiej w parafii Niemce.

Foto relacja

KOLĘDOWANIE ZESPOŁU "JAWOR'

p1090154       W Uroczystość Objawienia Pańskiego gościlismy w naszym kościele Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie "Jawor". Zespół powstał 57 lat temu. Nazywany jest lubelskim Mazowszem.  Koncertował na wszystkich kontynentach, ostatnio wrócił z sukcesami z Włoch i Meksyku.

       Na Mszy św. o godz. 9.30 uświetnił liturgię, a następnie wystąpił z półgodzinnym koncertem kolęd i pastorałek, było też wspólne kolędowanie. Występ nagrodzono długimi gromkimi brawami.

Foto relacja

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA ŚW. AP. PIOTRA I PAWŁA W STULECIE PARAFII

     W niedzielę 29 czerwca o godz. 12.00 - Ks. Abp Stanisław Budzik Metropolita Lubelski celebrował Mszę św. dziękczynną, wygłosił Słowo Boże i poprowadził procesję Eucharystyczną. W koncelebrze uczestniczyli księża rodacy i księża, którzy pracowali w parafii Niemce. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 11.00 referatem wygłoszonym przez dr Marka Łosia, prawnuka Ignacego Budnego - fundatora kościoła w Niemcach. Po uroczystej sumie dzieci z rodzicami mogli uczestniczyć w Festynie Rodzinnym. O godz. 20.00 finałem uroczystości był koncert słowno- muzyczny pt " Myśląc Ojczyzna"- poezje Karola Wojtyły.  Wystąpiła światowej sławy śpiewaczka operowa - Alicja Węgorzewska, Zbigniew Zamachowski znany aktor, Natalia Kozub- skrzypaczka, solistka Filharmoni Lubelskiej, Robert Wrona - znany wirtuoz akordeonu, Robert Grudzień - producent  prestiżowych koncertów i festiwali muzycznych i kompoztor. Z racji Jubileuszu stulecia parafia też wydała okolicznościowy album - " Na większą chwałę Bożą".

Foto relacja