Nabożeństwo Fatimskie 13.08.2019

We wtorek, 13 sierpnia czciciela Matki Bożej zgromadzili się w naszej świątyni, aby przeżywać kolejne już w tym roku nabożeństwo fatimskie. Tradycyjnie po Mszy św. o godz. 18.00 z kościoła wyruszyła uroczysta procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej do Ogrodu Różańcowego, gdzie wspólnie odmówiliśmy Tajemnice Bolesne Różańca Świętego.

Odpust ku czci św. Ignacego Loyoli

W niedzielę 28 lipca przeżywaliśmy w naszej wspólnocie doroczną uroczystość ku czci Św. Ignacego Loyoli – głównego Patrona naszej Parafii. Sumie odpustowej o godz. 11.30 przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik – Metropolita Lubelski, który uroczyście wprowadził do naszej świątyni relikwie św. Ignacego. Liturgia rozpoczęła się od procesji z relikwiami, która wyruszyła z domu parafialnego do kościoła. W swojej homilii Ksiądz Arcybiskup wskazał na charakterystyczne rysy sylwetki św. Ignacego. Po Komunii Metropolita odmówił Litanię ku czci św. Ignacego, następnie wyruszyła procesja eucharystyczna wokół naszej świątyni. Po procesji Arcybiskup udzielił wszystkim błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem, zaś księża wikariusze rozdali dzieciom pamiątkowe obrazki. Wierni zgromadzeni na Mszy św. mogli po jej zakończeniu ucałować relikwie św. Ignacego.

Imieniny ks. kan. Krzysztofa

W dniu 21 lipca w naszej wspólnocie parafilanej przeżywaliśmy uroczystą Mszę Świętą z okazji zbliżająych się imienin ks. kan. Krzysztofa. Ksiądz Proboszcz Mirosław sprawował o godz. 9.30 dziękczynną Mszę w intecnji solenizanta prosząc o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej oraz patronów św. Krzysztofa i św. Ignacego. Swoje życzenia wyrazili również przedstawiciele wspólnot parafilanych: Ministrantów, Akcji Katoliciej oraz Rady Parafialnej.

Nabożeństwo Fatimskie 13.07.2019

13 lipca przezywaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej kolejne już nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. o godz. 18.00 z naszej świątyni wyruszyła uroczysta procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej do Ogrodu Różańcowego. We wspólnej modlitwie wołaliśmy o Boże miłosierdzie dla nas i całego świata. Naszą obecnością na nabożeństwie chcieliśmy odpowiedzieć na wezwanie Najświętszej Maryi Panny do gorliwej modlitwy różańcowej.

Pożegnanie ks. Mariusza i powitanie ks. Pawła

W sobotę (29 czerwca) w czasie Mszy św. o godz. 9.30 pożegnaliśmy w naszej wspólnocie ks. Mariusza. Przedstawiciele Rady Parafialnej, Akcji Katolickiej, Ministrantów, Oazy, Kółek Różańcowych i Domowego Kościoła złożyli serdeczne podziękowania ks. Mariuszowi za jego 5-letnią pracę duszpasterską i posługę w naszej Parafii. Moment pożegnania ks. Marusza był jednocześnie czasem powitania w naszej wspólnocie ks. Pawła Zawadę – nowego wikariusza. 29 czerwca to również dzień imienin naszych księży wikariuszy, dlatego przedstawiciele Parafii złożyli solenizantom życzenia owocnej pracy i opieki św. Patronów.

Odpust ku czci Św. Apostołów Piotra i Pawła 2019

29 czerwca to w naszej wspólnocie parafilanej doroczna uroczystość ku czci Św. Apostołów Piotra i Pawła. Sumie odpustowej o godz. 18.00 przewdoniczył Ksiądz Profesor Tadeusz Stolz. Wygłosił on również homilię, w której przybliżył nam sylwetki św. Piotra i Pawła oraz wskazał na ich drogę wiary i przemianę życia pod wpływem łaski Bożej. Po Mszy św. zawierzyliśmy całą naszą parafię wstawiennictwu i orędownictwu św. Apostołów. Ksiądz Profesor odmówił Litanię ku ich czci, a następnie wyruszyliśmy w procesji z Najświętszym Sakramentem wokół naszej świątyni.

Zakończenie Oktawy Bożego Ciała 2019

W czwartek (27 czerwca) przeżywaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Uroczystej Mszy św. o godz. 18.00 przewodniczył ks. proboszcz Mirosław. W swojej homilii przybliżył nam znaczenie oraz tajemnicę Eucharystii. Po zakończonej Mszy wyruszyła procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy, które zostały przygotowane przez poszczególne grupy i wspólnoty działające w naszej Parafii. Po procesji odśpiewaliśmy hymn Ciebie, Boga wysławiamy. Naszą liturgię zakończył obrzęd błogosławieństwa wianuszków.

Msza zbiorowa za zmarłych Janów i Janiny

24 czerwca, w uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela odbyła się w naszej parafii Msza św. zbiorowa w intencji zmarłych noszących imię Jan i Janina. Eucharystii sprawowanej o godz. 10.00 przewodniczył ks. proboszcz Mirosław. Liturgia rozpoczęła się od procesjonalnego wejścia do świątyni z figurą św. Jana Chrzciciela, następnie ks. proboszcz odczytał imiona tych zmarłych w intencji, których celebrowana była Msza św. Przed błogosławieństwem odmówiona została Litania do św. Jana Chrzciciela.

Boże Ciało 2019

W czwartek (20 czerwca) wraz z całym Kościołem obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Święto Bożego Ciała było naszym dziękczynieniem za niezwykły dar obecności Chrystusa w sakramentalnych znakach chleba i wina, które w czasie Mszy Świętej prawdziwie stają się Jego Ciałem i Krwią. Uroczystej Mszy św. o godz. 9.30 - z licznym udziałem wiernych, pocztów sztandarowych, a także naszej gminnej Orkiestry - przewodniczył ks. proboszcz Mirosław, zaś słowo Boże wygłosił ks. prof. Artur Katolo. Po zakonczonej Eucharystii wyruszyliśmy ulicą Centralną w procesji z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy, prosząc by dobry Pan nieustannie błogosławił naszej wspólnocie parafilanej. Nasz liczny udział był wyrazem naszej wiary w relaną obecność Zbawiciela w znaku chleba i wina.