WIZYTACJA KANONICZNA 2017

sam 9485Co pięć lat w każdej parafii odbywa się kanoniczna wizytacja biskupa. W naszej wspólnocie miała miejsce w niedzielę 10 grudnia.

Ks. Arcybiskup Stanisław Budzik uroczyście powitany przybył o godz. 7.00, po sprawozdaniu ks. Proboszcza , w czasie Mszy św. ks. Arcybiskup wygłosił Słowo Boże, następnie przewodniczył modlitwie brewiarzowej odmawianej z obecnymi kapłanami. Celebrował Msze św. o godz. 9.30 i 11.30, po drugiej Mszy św. Ks. Arcybiskup odwiedził chorą parafiankę i spotkał się z Radą Duszpasterską.

Niedziela wizyty pasterskiej była również dniem rozpoczęcia Rekolekcji Adwentowych.

Foto relacja

ŚWIĘTO PARAFIALNE - ŚW. APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA 2017

still0630 0009429 czerwca o godz 18.00 w uroczystość odpustową św. Apostołów Piotra i Pawła pod przewodnictwem ks. bpa Ryszarda Karpińskiego przeżywaliśmy Święto Parafialne.

Kazania głosił na pozostałych Mszach św. i prowadził procesję ks. dr Paweł Bartoszewski - Prefekt Seminarium Duchownego w Lublinie.

Liturgię Mszy św. uświetnił Zespół Guadalupe, godzinę wcześniej prowdził adorację Uwielbienie z Maryją.

W tym dniu Ks. Proboszcz Krzysztof Galewski obchodził 45 lecie święceń kapłańskich i 25 lecie pracy duszpasterskiej w parafii Niemce.

Foto relacja