Oferta wyjazdów wakacyjnych - Akcja Katolicka

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wyjazdów wakacyjnych dla dzieci i młodzieży organizowanych przez Parafilany Oddział Akcji Katolickiej. W załącznikach znajdują się szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych wyjazdów jak i wzory dokumnetów.

Zimowisko

W dniach 11.01.-17.01 Akcja Katolicka z naszej parafii zorganizowała wyjazd na zimowisko do Małego Cichego. W wyjeździe uczestniczyło 48 dzieci. Uczestnicy mieli do dyspozycji wyciąg krzesełkowy. W programie były również: koncert w wykonaniu artystów z Ukrainy oraz zwiedzania term w Szaflarach oraz miasto Zakopane.

Orkiestra 2020

W uroczystość Objawienia Pańskiego (6 stycznia), w czasie Mszy św. o godz. 9.30 gościliśmy w naszej świątyni Gminną Orkiestrę, która przygotowała oprawę muzyczną liturgii. Orkiestrze towarzyszyła Schola Dziecięca z parafii w Nasutowie. Po zakończonej Eucharystii mogliśmy wysłuchać koncertu kolęd w wykonaniu naszych gości.

Jasełka w wykonaniu dzieci 2020

W niedzielę 5 stycznia, po Mszy św. o godz. 9.30 uczniowie klas III ze Szkoły Podstawowej w Niemcach zaprezentowali naszej wspólnocie parafialnej Jasełka. W przygotowanie przedstawienia zaangażowani byli nauczyciele oraz rodzice. Dziękujemy wszystkim za trud włożony w przygotowanie misterium narodzin Zbawiciela.

Ankieta

Uprzejmie informuje, że Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Niemcach przygotowuje się do złożenia wniosku o dofinansowanie projektu z środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 (Działanie 7.1 Dziedzictwo kulturowe i naturalne – projekty lokalne).

Projekt obejmuje generalny remont budynku wraz ze zmianą sposobu użytkowania byłej plebanii z przeznaczeniem na cele kulturowe. Należy dodać, że budynek byłej plebanii objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, który już od kilku lat domaga się jego remontu i nie wyraża zgody na ewentualną rozbiórkę obiektu. Na dzień dzisiejszy budynek jest w opłakanym stanie i grozi zawaleniem. Dlatego też postanowiliśmy aplikować o środki unijne i wyremontowany budynek przeznaczyć na ogólnodostępną świetlicę, z której będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy naszej miejscowości. Szacowany koszt inwestycji to 1 319 183,37 zł w tym kwota dotacji z środków unijnych 919 577,94 zł.

Chcielibyśmy także włączyć Państwa w etap planowania przedsięwzięcia. Prosimy więc o wypełnienie anonimowej ankiety dzięki czemu będziemy mogli uzyskać szczegółowe informacje w zakresie preferowanych przez Państwa usług kulturalnych. Wypełnione ankiety w wersji drukowanej możemy składać w kancelarii bądź też możemy ją wypełnić on-line Ankieta

Załączniki
Download this file (Ankieta Parafia Niemce.pdf)Ankieta Parafia Niemce.pdf[ ]379 Kb