Strona Główna

Pielgrzymka Ministrantów do Wąwolnicy

W sobotę 15 czerwca, grupa ministrantów z naszej Parafii uczestniczyła w Archidiecezjalnej Pielgrzymce Ministrantów i Lektorów do Wąwolnicy. Wszystkie obecne grupy ministranckie z diecezji zgromadziły się w Kęble - miejscu objawień Matki Bożej. Następnie procesjonalnie, w towarzystwie Orkiestry Wojskowej, wyruszyły do bazyliki w Wąwolnicy, gdzie sprawowana była Msza Święta. Eucharystii przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik. Po zakończonej Liturgii był czas na posiłek, a także skorzystanie z licznych atrakcji. W programie znalazły się liczne pokazy wojskowe, rozmaite gry i zabawy. Ministranci mogli zapoznać się z pracą służb mundurowych, a także obejrzeć z bliska czołg Leopard.

Galeria

Nabożeństwo Fatimskie 13.06.2019

13 czerwca przezywaliśmy kolejne już w tym roku nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. o godz. 18.00 udaliśmy się ze śpiewem w uroczystej procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej do naszego Ogrodu Różańcowego, aby tam we wspólnej modlitwie wołać o Boże miłosierdzie dla nas i całego świata. Przesłanie Maryi z Fatimy jest ciągle aktualne i domaga się od nas wszystkich, abyśmy – w naszej Ojczyźnie, Parafii, naszych rodzinach – każdego dnia odpowiadali na wezwanie Najświętszej Panienki do gorliwej modlitwy różańcowej.

Galeria

Rocznica I Komunii Świętej

W niedzielę 9 czerwca, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego przeżywaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej rocznicę Pierwszej Komunii. Uczniowie klas IV, którzy w ubiegłym roku po raz pierwszy przyjęli do swoich serc Chrystusa w Komunii świętej, dzisiaj złożyli swoje dziękczynienie za ten wielki dar jakim jest Eucharystia. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył ks. Proboszcz. W swojej homilii mówił m.in. o Duchu Świętym, który jest dla nas niezbędny, aby nasza wiara się rozwijała. Wszystkim dzieciom przeżywającym swoją rocznicę życzymy obfitości Bożych łask i darów Ducha Świętego.

Galeria

V Kongres Misyjny Dzieci w Pliszczynie

W sobotę 8 czerwca, 14 dzieci z naszej parafii wraz z rodzicami i ks. Pawłem uczestniczyło w V Kongresie Misyjnym w Pliszczynie. Centralnym punktem programu była Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika. Uczestnicy Kongresu mogli zapoznać się z pracą misjonarzy w odległych miejscach, a także zobaczyć eksponaty z krajów misyjnch. Wśród wielu atrakcji wspólnego śpiewu, gier i zabaw dzieci wzięły również udział w konkursie na "Latawiec małego misjonarza", w którym to zajęły III miejsce. Dziękujemy rodzicom dzieci za wszelką pomoc w zorganizowaniu wyjazdu.

Galeria

Przyrzeczenia ministrantów

W niedzielę 2 czerwca, podczas Mszy św. o godz. 15.00, siedmiu kandydatów na ministrantów złożyło swoje przyrzeczenia. Przez ostatni rok chłopcy formowali się na cotygodniowych zbiórkach, gdzie poznawali liturgię i przygotowywali się do pełnienia różnych funkcji w czasie Mszy Świętej. Po homilii kandydaci wyrazili chęć dalszej służby przy ołtarzu. Na znak przyjęcia ich w poczet ministrantów, ks. Proboszcz odmówił nad nimi specjalne błogosławieństwo oraz pokropił ich stroje liturgiczne wodą święconą. Naszym najmłodszym ministrantom życzymy wielu łask oraz opieki patrona Liturgicznej Służby Ołtarza – św. Dominika Savio.

Galeria

XXIV Festiwal Pieśni Maryjnej

W dniu 25 maja (sobota), nasza Schola Dziecięca wzięła udział w XXIV Festiwalu Pieśni Maryjnej "Ave Maria" w Garbowie - Cukrowni. Wśród wielu lauratów tego konkursu znalazła się również nasza Schola, której Jury przyznało III miejsce. Dzieci otrzymały pamiątkowy dyplom, Puchar oraz nagrody rzeczowe. Gratulujemy naszym laureatom oraz życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy również Rodzicom i ks. Pawłowi za zorganizowanie wyjazdu.

Nabożeństwo Fatimskie 13.05.2019

13 maja, w kolejną rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie, przeżywaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Po Mszy św. o godz. 18.00 wyruszyliśmy w uroczystej procesji z figurą Matki Bożej i śpiewem Litanii Loretańskiej na ustach do Ogrodu Różańcowego, gdzie wspólnie modliliśmy się na różańcu prosząc dla nas o potrzebne łaski. W sposób szczególny polecaliśmy opiece Matki Bożej dzieci z klas III, które przeżywają Biały Tydzień.

Galeria

I Komunia św. 2019

W dniu 12 maja, w czasie Mszy św. o godz. 9.30 nasza wspólnota parafialna przeżywała uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Do swojego serca Pana Jezusa po raz pierwszy przyjęło 25 dzieci z klas III. Uroczystość I Komunii Świętej to wielka radość, w której oprócz dzieci pierwszokomunijnych uczestniczyli ich rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, chrzestni i pozostali członkowie ich rodzin. Wszystkim dzieciom życzymy wielu łask Bożych. 

Galeria

Święto Patronalne OSP

3 maja to Uroczystość Najświętszej Matki Panny, Królowej Polski. W czasie Mszy św. o godz. 11.30, której przewodniczył ks. Proboszcz Mirosław modliliśmy się w intencjach całej naszej Ojczyzny, Parafii oraz Gminnej Straży Pożarnej, która 4 maja – we wspomnienie św. Floriana – obchodzi swoje patronalne święto. We Mszy św. wziął udział zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z Pocztem Sztandarowym. Wszystkim Strażakom życzymy obfitości Bożych łask i opieki św. Floriana.

Galeria

Oferta wyjazdów wakacyjnych

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Niemcach zaprasza dzieci, młodzież, a także rodziny do skorzystania z bogatej oferty wyjazdów wakacyjnych. Szczegóły dotyczące poszczególnych wyjazdów znajdują się w załącznikach.