Droga Krzyżowa uliczkami Osiedla Chmielno

Co roku, już od wielu lat, w środę poprzedzającą Triduum Paschalne, rusza uliczkami Osiedla Chmielno w Niemcach procesja nabożeństwa Drogi Krzyżowej.

Tradycję tę wprowadził w naszej parafii ks. kanonik Krzysztof Galewski, a że spotkała się ona z aprobatą wiernych, jest dzisiaj stałym elementem naszej obrzędowości oraz wyrazem pobożności tutejszego społeczeństwa.

Nabożeństwo rozpoczyna się zwykle przy zabytkowej kapliczce obok ul. Lubelskiej i prowadzi ulicą Cichą na Osiedle Chmielno, by po jego okrążeniu zakończyć się na boisku Zespołu Szkół w Niemcach.

Stacje Drogi Krzyżowej przygotowują mieszkańcy domów, obok których przechodzi procesja, a rozważania przygotowują wspólnoty działające w parafii.

• droga_k
  • droga_k2