SZKOLNY KLUB WOLONTARIUSZA

im. Błogosławionej Matki Teresy z Kalkuty przy Gimnazjum nr1 w Niemcach

HISTORIA

29. 09. 2004 r. odbyło się w Zespole Szkół w Niemcach spotkanie młodzieży gimnazjalnej z panią Katarzyną Braun z Lubelskiego Centrum Wolontariatu połączone z warsztatami, które służyło zapoznaniu z ideą wolontariatu i jego działalnością.

09. 10. 2004 r. miało miejsce pierwsze założycielskie zebranie Szkolnego Klubu Wolontariusza, na które przybyło 19 kandydatów oraz Opiekun - p. Witold Józefacki, ks. proboszcz Krzysztof Galewski i księża wikariusze. Na zebraniu tym przyjęto wstępny plan pracy i tak rozpoczęła się nasza działalność.

Obecnie nasz Klub zrzesza 35 osób i stale się rozrasta. Młodzież świetnie czuje się w naszej grupie, uczy się otwierać na potrzeby drugiego człowieka i środowiska, a przy okazji bawi się i nikt nie może powiedzieć, że spędza czas bez celu i sensu.

OSIĄGNIĘCIA

23. 10. 2004. - wieczór poezji Jana Pawła II oraz II aukcja na rzecz Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie pod honorowym patronatem:
PREZESA LUBELSKIEGO HOSPICJUM DLA DZIECI IM.MAŁEGO KSIĘCIA
PREZYDENTA MIASTA CHEŁMA
WÓJTA GMINY NIEMCE
PROBOSZCZA PARAFII CHRYSTUSA ODKUPICIELA  W CHEŁMIE
PROBOSZCZA PARAFII W NIEMCACH
DYREKTORA WYDZIAŁU EDUKACJI URZĘDU MIASTA CHEŁMA
DYREKTORA GMINNEGO OŚRODKA ADMINISTRACYJNEGO SZKÓŁ W NIEMCACH
DYREKCJI ZESPOŁU SZKÓŁ W NIEMCACH

Coroczny udział w grudniowych akcjach na rzecz pomocy bliźnim: "Pomóż dzieciom przetrwać zimę" oraz "Wigilijne dzieło pomocy dzieciom CARITAS".

Zbiórka żywności dla ubogich rodzin z parafii Niemce i przygotowanie paczek świątecznych wspólnie z Akcją Katolicką oraz parafialnym zespołem CARITAS.

21. 02. 2005. - uroczyste podpisanie porozumienia z Lubelskim Centrum Wolontariatu.

12. 03. 2005. - Dzień Seniora - przygotowanie spotkania i programu artystycznego dla starszych ludzi z terenu naszej parafii oraz odwiedziny osób starszych w ich domach.

07. 04. 2005. - Przygotowanie szkolnego apelu dla uczczenia pamięci Wielkiego Papieża - Jana Pawła II.

• 2005 wolontariat_0039
  • 2005 wolontariat_0047